header

Siatkówka Plażowa 2018

TPL_WARP_ON .

Po zakończeniu sezonu halowego siatkarki Sokóła`43 rozpoczęły przygotowania do rozgrywek siatkówki plażowej. W tym roku ze względu na sprzyjającą aurę treningi rozpoczęto już w kwietniu. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaprocentował dobrymi wynikami w Mistrzostwach Katowic, Śląska oraz Polski.

 W rozgrywkach Miejskich i Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. Para Jessica Brzezińska/Emilia Mol najpierw okazały się bezkonkurencyjne w Mistrzostwach Katowic, następnie wygrały zawody rejonowe i awansowały do Finału Mistrzostw Śląska. W Turnieju Finałowym rozgrywanym na Kąpielisku Słupna w Mysłowicach nasz zespół uplasował się na 5 miejscu.

W rozgrywkach klubowych ta sama para startująca w kategorii młodziczek w Turnieju Półfinałowym rozgrywanym na boiskach w Szopienicach zajęła 2 miejsce i awansowała do finału. W turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska rozgrywanym w Skoczowie nasze zawodniczki spisały się trochę gorzej i uplasowały się na miejscach 13-16.

Również w kategorii kadetek do finału awansowała jedna para. W Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Śląska rozgrywanym również na szopienickich boiskach w wyniku niekorzystnego losowania nasze zespoły walczyły pomiędzy sobą i niestety do finału awansował tylko jeden zespół Marta Szupka/Dagmara Lisowska. W zawodach finałowych rozgrywanych w Pszczynie nasza drużyna uplasowała się na 6 miejscu i mogła wystartować w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywano w Lublinie. Niestety ze względu na kontuzję nie mogła wystartować Marta Szupka. Godnie zastąpiła ją Julia Włosek. Nasza drużyna spisała się w tych zawodach znakomicie. Dziewczęta zajęły 2 miejsce i awansowały do Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody finałowe rozgrywane były również w Mysłowicach na „Słupnej”. I również niestety zespół kadetek w tych zawodach uplasował się na miejscach 13-16.

W Turniejach finałowych Mistrzostw Śląska w kategorii juniorek odnieśliśmy największy sukces zdobywając srebrny medal. Na boiskach w Katowicach-Kostuchnie para Patrycja Bryl/Dżesika Kubica zajęła 2 miejsce i awansowała do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski. Niestety w zawodach rozgrywanych w dolnośląskim Strzelinie nasze zawodniczki zajęły .. miejsce i nie awansowały do turnieju finałowego.

Po raz kolejny nasze zespoły pokazały, że należą do najlepszych zespołów na Śląsku i w Polsce. Trenerami zespołów siatkówki plażowej są Przemysław Halapacz (młodziczki) i Natalia Płodowska (kadetki i juniorki),a Paweł Głowik przygotowuje już następne pokolenie siatkarek plażowych.

 

 

 

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy