header new

PODSUMOWANIE I KATOWICKIEGO FESTIWALU PIŁKI SIATKOWEJ

Napisane: .

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43” oraz Wydział Edukacji i Spotu Urzędu Miasta Katowice byli organizatorami I Katowickiego Festiwalu Siatkówki.Turniej rozgrywany był dla uczczenia obchodów 20-lecia UKS „SOKÓŁ`43”.

Zawody rozgrywane były w dniu 22 i 23.09.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 15 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był w kategorii młodziczek. W zawodach udział wzięły 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”( I dr). Drugie miejsce zdobyła drużyna z MUKS „Michałkowice” z Siemianowic Śląskich , a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (II dr). Czwarte miejsce zajął zespół KS „Lechia” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W I drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Oliwia Jonderko ,          w zespole „Michałkowic” najlepszą zawodniczką została Monika Nazaruk, w II drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Dagmara Marońska, w zespole „Lechii” najlepszą zawodniczką została Jagoda Topolska..

W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii kadetek. W zawodach uczestniczyły również 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Turniej wygrały zawodniczki UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z UKS „Mikrus” Katowice , trzecią lokatę zdobyła drużyna MUKS „Michałkowice” Siemianowice Śląskie, czwarte miejsce zajął zespół KS „Silesia Volley” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Karolina Haluch, w drużynie „Mikrusa” najlepszą zawodniczką została Kinga Walos, w drużynie „Michałkowic” najlepszą zawodniczką wybrano Julię Kaczmarczyk, w zespole „Silesii Volley” najlepszą zawodniczką została Agata Gaszczyk.

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii juniorek. W tych zawodach udział wzięły 3 zespoły: UKS „Jedynka” Rybnik, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec, UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny był zespół UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice,  który wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyn MKS MOS „Płomień” Sosnowiec , trzecią lokatę zajęły zawodniczki z UKS „Jedynka” Rybnik,

Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Dominika Klosa, w zespole „Płomienia” najlepszą zawodniczką została Weronika Ślęzak, w zespole „Jedynki” najlepszą zawodniczką została Marta Urbańczyk.

W dniu 23.09.2018r. w hali OS „Kolejarz’ rozgrywano zawody w kategorii seniorek. W turnieju również udział wzięły 4 drużyny: KPKS „Halemba” Ruda Śląska, KS „Polonia” Łaziska Górne, SMS Jastrzębie Zdrój oraz gospodynie zawodów UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZSAWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu zespół „Sokoła” pokonał 3:1 KPKS „Halemba”. W drugim meczu SMS Jastrzębie wygrał z Polonią w stosunku 3:1. Mecz o miejsce 3 w turnieju wygrała drużyna z „Halemby”, natomiast w finale turnieju drużyna z Jastrzębia wynikiem 3:0 pokonała Sokoła.

Po zakończeniu tych zawodów trenerzy również wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W zespole SMS Jastrzębie-Zdrój najlepszą zawodniczką została Urszula Lorenc, w zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Joanna Słomiany, w zespole „Halemby” najlepszą zawodniczką została Weronika Nalewajka, w zespole „Polonii” najlepszą zawodniczką została Magdalena Orzeszek.

Zakup nagród oraz finansowanie Festiwalu wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.