header new

Wracamy do rozgrywek !!

Napisane: .


Za nami bardzo udany tydzień, po porażce naszych seniorek w emocjonującym wyjazdowym meczu w Kaliszu, przyszedł czas, by ponownie powalczyć o ligowe punkty 2 Lidze Kobiet. Pierwsza okazją był mecz rozgrywany w Chrząstowicach z tamtejszym Volley Light Systemem.

Przed meczem byliśmy dobrej myśli ponieważ zespół z Chrząstowic zajmował 8 miejsce w tabeli, jednak w pamięci mieliśmy rozgrywany u nas mecz, w którym zawodniczki z województwa opolskiego postawiły trudne warunki, a w konsekwencji przegrywając 3:2 wywiozły 1 punkt. Niestety pierwszy set w naszym wykonaniu, nie rozpoczął się najlepiej… Wystarczy tylko powiedzieć, ze w pewnym momencie przewaga gospodyń wynosiła 17:4... Wiele zmian w składzie oraz wprowadzenie na boisko debiutujących w rozgrywkach juniorek, które pokazały się z bardzo dobrej strony, nie pozwoliło już odwrócić losów seta którego przegraliśmy do 16 punktów. Drugi set, jak to bywa to całkowite przeciwieństwo. Nasza dobra gra w każdym elemencie i zwycięstwo 25:7. Trzeci i czwarty set to już zacięta walka na boisku zakończona kolejno wynikami 23:25 i 24:26 dla nas.

✅Klub Siatkarski Volley Light System Chrząstowice - UKS Sokół 43 AZS AWF SMS Katowice 1️⃣:3️⃣ (25:16, 7:25, 23:25, 24:26)

Następnego dnia w Hali
MOSiR Katowice – OS Kolejarz, podejmowaliśmy zespół MKS IgnerHome Volley Świdnica, który w ten weekend podobnie jak my rozgrywał dwa trudne mecze, jednak do Katowic przyjechał pozytywnie "naładowany" po zwycięstwie 3:2 nad zespołem z Kalisza. Mecz z Świdnicą od początku zapowiadał się na bardzo trudne i zacięte starcie, ponieważ oba zespoły od dłuższego czasu sąsiadowały ze sobą w tabeli mając na koncie taki sam dorobek punktowy. Podczas całego spotkania widać było, że oba zespoły dzień wcześniej miały za sobą trudne mecze. Zawodniczkom w tym spotkaniu przydarzały się serie błędów, nieskończonych ataków co przekładało się na emocje iskrzące pod siatką. Ozdobą widowiska, która cieszyła oczy licznie zgromadzonej na hali publiczności mogła być dobra gra w obronie. Ostatecznie to Nasz zespół po raz drugi zwycięża w starciu z świdniczankami i wskakuje na 3 miejsce w ligowej tabeli.

✅ UKS Sokół 43 AZS AWF SMS Katowice - MKS IgnerHome Volley Świdnica 3️⃣:0️⃣ (27:25, 25:22, 25:21)

Do gry wróciły nasze zespoły młodzieżowe, z powodów zdrowotnych juniorki-młodsze/kadetki zmuszone zostały do przeniesienia swojego meczu z SV MOSiR Zabrze na inny termin. W czwartek natomiast na hali
VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Katowicach zespół naszych juniorek podejmował w walce o miejsca 9-13 na Śląsku drużynę KS Częstochowianka. Dzięki dobrej grze w każdym elemencie nasze zawodniczki od początku do końca kontrolowały spotkanie, dzięki czemu w trzech setach pokonały swoje przeciwniczki.

✅UKS Sokół '43 Katowice - KS Częstochowianka 3️⃣:0️⃣ (25:17, 25:10, 25:22) W sobotę do Będzina w celu rozegrania kolejnych spotkań w grupie 33 udały się nasze młodziczki. Podopieczne trenera Nowosielskiego, które w tym sezonie doznały tylko jednej porażki rozegrały dwa mecze i mogą dopisać na swoje konto kolejne dwa zwycięstwa. Zapowiada się rekordowy sezon w karierze trenera Nowosielskiego ‼️
✅MUKS Pasek Będzin - UKS Sokół '43 Katowice 0:2️⃣ (22:25, 4:25, 0:0)
✅UKS Sokół '43 Katowice - MOSM Tychy II 2️⃣:0 (25:11, 25:13, 0:0)

Bilasn tygodnia :
✅5️⃣ na 5️⃣ wygranych meczów✅ ✅1️⃣3️⃣ na 1️⃣3️⃣ zdobytych punktów meczowych ✅

????????Brawo dziewczyny ! ????????????

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy