header new

Katowice Volley Cup

Napisane: .

w dniu 6 stycznia odbył się „Turniej” siatkarski z udziałem SILESII VOLLEY, SOKOŁA 43 AZS AWF KATOWICE oraz białoruskiej drużyny ZHEMCHUGINA MOZYR.

Patronat Medialny TVP Katowice – relacja (początek 13 min. 45 sek)

Organizatorzy w pierwotnym założeniu planowali, że Turniej będzie miał range turnieju międzynarodowego o Puchar Prezydenta Katowic. Później jednak zmuszeni zostaliśmy do „udziwnienia” rozgrywania meczów i z poważnego turnieju impreza przekształciła się w przesympatyczną towarzyską imprezę siatkarską. Mecze Sokoła i Silesii Volley z Zhemchuginą Mozyr rozgrywano do trzech wygranych setów, piłkami MIKASA, a ostatni mecz pomiędzy Sokołem a Silesią Volley rozgrywany był „do godziny 18.00″ i zagrano już piłkami Molten. Przebieg meczów był trochę zaskakujący, w pierwszym meczu Sokolanki grając po raz pierwszy piłkami MIKASA doskonale sobie radziły w starciu z zespołem grającym w białoruskiej ekstraklasie. Dwa pierwsze sety bardzo zacięte, walka punkt za punkt pierwszy set kończy się wygraną zawodniczek białoruskich 25 : 22, w drugim secie Sokolanki rewanżują się przeciwniczkom i wygrywają 25 : 21. W trzecim secie katastrofa przegrywamy 25 : 6 i przemilczamy ten wynik, cały mecz wygrywają zawodniczki z Białorusi 3 : 1 (w IV secie 25:21). Mecz Zhenchuuginy Mozyr z Silesią Volley odbywał się pod dyktando Silesianek, które wygrały 3 : 1 (25:23, 23:25, 25:20 i 25:23). Mecz Sokół ca Silesia Volley zakończył się w trzech setach, chociaż w trakcie meczu nie brakowało zaskakujących zwrotów akcji. Momentami Sokolanki grając drugą szóstką sprawiały sporo kłopotów z Mysłowic. Sokolanki wygrywają pierwszy set (dla Silesianek był to jednak już piąty pod rząd). Wynik meczu 2 : 1 dla Silesii (22;25, 25;20 i 25;22). Mecz zakończono punktualnie o godzinie 18, tak jak uzgodniono z oczekującymi na trening piłkarkami ręcznymi. Uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe puchary.