header new

Siatkarki Sokoła trzecie na turnieju w Miszkolcu…..

Napisane: .

Miniony weekend był bardzo pracowity dla naszych seniorek. Na zaproszenie węgierskiego zespołu Albrecht Miszkolc wzięły one udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza miasta Miszkolc.

Poza gospodyniami i siatkarkami katowickiego Sokoła w zawodach wzięły udział drużyny TJ Ostrawa(ekstraklasa czeska) oraz Rimavska Sobota (1 liga słowacka).
Pierwszego dnia turnieju odbyły się dwa mecze. W pierwszym spotkaniu siatkarki z Ostrawy bez straty seta pokonały nasze siatkarki 3-0,podobnie w identycznym stosunku gospodynie z Miszkolca rozprawiły się z drużyną ze Słowacji.
Drugi dzień rywalizacji również przebiegał pod dyktando siatkarek z Ostrawy, które bez problemu pokonały Słowaczki 3-0 oraz gospodynie turnieju również w stosunku 3-0.
Natomiast nasze siatkarki w pierwszym sobotnim meczu grając jak równy z równym z drużyną ekstraklasy węgierskiej uległy w stosunku 1-3, mając swoje szanse szczególnie w czwartym secie prowadząc 17:15, niestety przegrały ostatecznie te partię 23:25 i cały mecz w czterech setach.
W meczu o trzecie miejsce w turnieju zagraliśmy z drużyną ze Słowacji. Trener katowiczanek od początku desygnował do gry naszą ,,młodzież”, chcąc aby nabierały one bezcennego doświadczenia przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Spisały się one bardzo dobrze pewnie pokonując przeciwniczki 3-1.
Dla naszego zespołu był to już ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami na drugoligowym froncie. Ostatnie osiem tygodni Sokolanki przepracowały bardzo solidnie, spędzając wiele godzin w siłowni, w terenie, oraz w hali. Rozegrały w sumie 14 spotkań kontrolnych biorąc udział w kilku turniejach towarzyskich.
Pierwsze ligowe spotkanie rozegrają już w najbliższą sobotę (04.10) z beniaminkiem z Radzionkowa.