header new

Zwycięstwo w Radzionkowie to udany początek sezonu

Napisane: .

W związku z wyjazdem na międzynarodowy turniej do Miszkolca siatkarki katowickiego sokoła dopiero w minioną sobotę zainaugurowały tegoroczne rozgrywki na drugoligowym froncie.

Pierwszym przeciwnikiem był beniaminek z Radzionkowa. Dla kibiców miejscowej drużyny jak i dla wszystkich osób związanych z siatkówką w tym mieście był to wyjątkowy dzień, gdyż po raz pierwszy w historii klubu mieli oni możliwość zaprezentować się przed własną publicznością na poziomie II ligi.
Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Jednak z upływem kolejnych minut coraz bardziej uwidaczniała się przewaga przyjezdnych. Widać było duży spokój i pewność siebie w poszczególnych zagraniach siatkarek z Katowic. Dopóki gospodynie radziły sobie z zagrywką Sokolanek utrzymywały kontakt punktowy dzięki skutecznej grze obu środkowych.
Jednak w pewnym momencie przyjęcie ,,siadło” i siła ognia na skrzydłach była zdecydowanie po stronie akademiczek. Bardzo skuteczne w ataku Bekier, Grzechnik, czy Tetfejer raz za razem efektownie kończyły swoje akcje na skrzydłach. Wynik seta 25:19 dla przyjezdnych w pełni odzwierciedla wydarzenia na boisku.
Drugi set to już zdecydowana przewaga siatkarek z Katowic. Trudna zagrywka odrzuciła od siatki gospodynie i praktycznie argumenty w postaci skutecznych środkowych przestały istnieć. Ponadto Sokolanki zaczęły grać coraz swobodniej, co pokazały w kilku efektownych akcjach gubiąc całkowicie miejscowy blok. Dobrze prowadziła grę kapitan zespołu Wiola Komisarczyk uruchamiając wszystkie swoje atakujące. Set zakończył się wynikiem 25:13 dla Sokolanek, które były zdecydowanie lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.
Trzeci set to kontynuacja dobrej i skutecznej gry Katowiczanek, na którą nie mogły znaleźć sposobu siatkarki miejscowej drużyny. Pomimo wielu zmian, które wprowadzał trener Zabielny drużyna gości nie zwalniała tempa i prezentowała cały czas wysoką skuteczność w grze. Set kończy się wynikiem 25:15 i zamyka cały mecz w stosunku 3:0. Cała dwunastka zawodniczek z Katowic miała okazję zaprezentować się miejscowej publiczności i zbierać cenne doświadczenie meczowe.

Sokół Radzionków – Sokół’43 AZS AWF Katowice 0:3 (-19,-13,-15)
Sokół Katowice: Komisarczyk, Grzechnik, Bekier, Tetfejer, Surgut, Kubik, Szczurek(libero)
oraz Kołodziej, Olczyk, Baron, Wierzbińska, Krzempek.