header new

Pewne zwycięstwo Sokolanek...

Napisane: .

W piątej kolejce drugoligowych zmagań na drodze siatkarek Sokoła Katowice stanęły młodziutkie adeptki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku.

Poza znakomitymi warunkami fizycznymi widać jednak było jak dużo pracy jeszcze przed nimi, aby stać się w pełni ukształtowanymi siatkarkami. Po godzinie gry gospodynie pewnie wygrały 3:0 inkasując pełną pulę punktów.
Bardzo dobra, taktyczna zagrywka pozwoliła gospodyniom na pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Mając problemy z dokładnym przyjęciem goście często ratowali się sytuacyjną wystawą do skrzydeł gdzie czekał już katowicki blok. Aż siedem punktów zdobytych tym elementem w pierwszym secie potwierdza tylko jak punktodajnym elementem był w tym meczu blok. Pewna wygrana Katowiczanek 25:16 potwierdza tylko, że ani przez moment nie były one zagrożone.
Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Gospodynie dzięki trudnemu serwisowi ułatwiały sobie grę na siatce jak i w obronie. Kontrataki na punkty zamieniały skrzydłowe będąc w tym meczu bardzo skuteczne. Marta Mulna, Sandra Tetfejer czy też Ania Grzechnik raz za razem obijały blok uczennic SMS-u zdobywając kolejne oczka. Set drugi kończy się identycznym wynikiem jak pierwsza partia 25:16.
Trzecia odsłona spotkania zakończyłaby się zapewne dużo szybciej gdyby nie rozluźnienie w szeregach Sokolanek, które popełniły aż 13 błędów własnych. W związku z tym set trzeci kończy się wynikiem….. 25:16 czyli identycznym jak pierwsze dwie partie.

MVP spotkania: Sandra Tetfejer

Sokół’43 AZS AWF Katowice – SMS PZPS Szczyrk II - 3:0 (16, 16, 16 ).