header new

Instrukcja Helimed

TPL_WARP_POSTED_IN tresc-www

Szanowni Państwo,

Uczniowski Klub Sportowy Sokół 43 Katowice podpisał umowę sponsorską z firmą

HELIMED Diagnostic Imaging Sp. z o.o. Sp. komandytowa

Umowa ta gwarantuje czynnym siatkarkom zrzeszonym w Śląskim Związku Piłki Siatkowej łatwiejszy dostęp do diagnostyki komputerowej (Tomograf Komputerowy I Rezonans Magnetyczny) w przypadku poważnych lub przewlekłych kontuzji.

Z umowy nie mogą korzystać zawodniczki grające w klubach ORLEN Ligi i pierwszej ligi.

Skierowanie powinno obowiązkowo zawierać wskazane poniżej informacje, dopilnowanie tego pozwoli na szybkie załatwienie sprawy. Badania mogą być wykonane w najkrótszym możliwym terminie (do 30 dni)

Prawidłowo wypełnione skierowanie pozwoli uniknąć opóźnienia wykonania badania, powinno zawierać następujące dane :

Informacja w nagłówku kto kieruje: nazwa poradni specjalistycznej i nr umowy z NFZ

Dane pacjenta:

Adres i pesel

Skierowanie do jakiej pracowni TK lub MR

Powinno być również rozpoznanie choroby i jej kod ICD 10

Rodzaj badania i czy z kontrastem czy bez

Pieczątka i podpis lekarza kierującego (specjalisty) uprawnionego do wystawienia skierowania.

Skierowanie musi zawierać dopisek "PILNE"

Osobą odpowiedzialną z ramienia Klubu za kontakt z „HELIMED” jest Jacek Cholewa tel. 536 972 914

Skan skierowania proszę wysłać na adres email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

wraz z informacją uzupełniającą :

    Nazwa Klubu, w jakim gra kontuzjowana zawodniczka

    Telefony kontaktowe do rodziców i trenera

    Należy także wpisać czy zawodniczka ma aparat ortodontyczny, lub inne metalowe przedmioty w ciele

(dzien lub dwa po wysłaniu skanu proszę o telefon celem potwierdzenia, że skierownie dotarło)

 Klub zastrzega sobie prawo do zweryfikowania danych zawodniczki w ŚZPS.

 

O Klubie

TPL_WARP_POSTED_IN tresc-www

20-lecie szopienickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SOKÓŁ`43”

W 1998 roku szopieniccy działacze sportowi chcąc uczcić 100-lecie powołania w Szopienicach Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” wspólnie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 43 utworzyli Uczniowski Klub Sportowy „Sokół`43”.

Początkowo Klub stawiał sobie podobne cele jak dawni twórcy szopienickiego „Sokoła”. Wspólnie, w gronie rodzin i znajomych prowadzono zajęcia sportowo-rekreacyjne, wspólne organizowano wyjazdy na zawody i turnieje.

Z czasem zaczęły pojawiać się wyniki sportowe. Szczególnie w najstarszej kategorii czyli oldbojów. Kilka wygranych turniejów i zajętych czołowych lokat rozbudziło apetyty wśród młodszych „sokolanek” i „sokołów”. Rozpoczęły się regularne treningi w sekcji piłki siatkowej i tenisa stołowego.

     Z czasem w wyniku reformy oświatowej Szkoła Podstawowa nr 43 została przekształcona w Gimnazjum nr 13.W 1999 roku po raz pierwszy powołano w szkole klasę sportową o profilu piłki siatkowej.

W 2005 roku Szkole nadano imię największego trenera w historii polskiej siatkówki-Huberta Jerzego Wagnera.

Pojawiły się pierwsze efekty regularnego szkolenia. Zawodniczki i zawodnicy zaczęli odnosić pierwsze sukcesy sportowe. Najpierw w skali miasta, następnie województwa, a później również na arenach zawodów ogólnopolskich. Do największych sukcesów zaliczyć można:

 • Wicemistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików w 2008r. (Paweł Kraut/Jakub Nowosielski)
 • Klubowe Wicemistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej Kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2010r.(Paweł Kraut/Michał Rączka, Jakub Nowosielski/Wiktor Macek).
 • II miejsce w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Siatkówki Plażowej „O Puchar Bałtyku w 2011r. (Jakub Nowosielski/Wiktor Macek)
 • Mistrzostwo Śląska w Siatkówce Plażowej Młodzików w 2008r. (Paweł Kraut /Jakub Nowosielski)
 • Mistrzostwo Śląska w Siatkówce Plażowej Kadetów w 2010r. ( Paweł Kraut/Michał Rączka)
 • III miejsce w Mistrzostwach Śląska w piłce siatkowej w kategorii młodzików(2006r.)
 • Wicemistrzostwo Śląska (4 x) na Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców (w latach 2004, 2005, 2009, 2010).
 • Mistrzostwo Katowic (11 x) na Miejskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
 • Mistrzostwo Katowic (4 x) na Miejskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt
 • Mistrzostwo Katowic w Miejskiej Gimnazjadzie Młodzieży szkolnej w siatkówce plażowej chłopców (7 x)
 • Mistrzostwo Katowic w Miejskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt (5 x)

         Od kilkunastu lat nasze drużyny młodzieżowe regularnie uczestniczyły i uczestniczą w rozgrywkach młodzieżowych Śl.ZPS . A od sezonu 2007/2008 w również rozgrywkach seniorskich na poziomie III ligi mężczyzn oraz III i IV ligi kobiet. W tych rozgrywkach grali i grają głównie nasze wychowanki i wychowankowie z drużyn młodzieżowych.

To właśnie udział w rozgrywkach III i IV ligi oraz zdobyte tam doświadczenie pozwoliło osiągnąć taki poziom organizacyjny, który skłonił władze miasta Katowice do zaproponowania władzom Klubu zbudowania drużyny II ligi kobiet. W sezonie 2009/2010 działaczom Klubu udało się zbudować drużynę, która początkowo pomimo wielu trudności (szczególnie finansowych) była rewelacją rozgrywek w swojej grupie. Przez kilka pierwszych kolejek ligowych była liderem w swojej grupie, a w rezultacie zakończyła rozgrywki na 5 miejscu. Przy wydatnej pomocy Urzędu Miasta Katowice, Śląskiego Związku Piłki Siatkowej oraz innych sponsorów Klub podołał temu wyzwaniu.

W 2011 roku podpisano porozumienie z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Władze Uczelni oraz Zarządy UKS „Sokół`43” i AZS AWF Katowice jak są bardzo zainteresowane współpracą. AWF Katowice prowadzący działalność dydaktyczno – naukową zobowiązał się do udzielania wszelkiej pomocy (merytorycznej i organizacyjnej) sztabowi trenerskiemu w procesie szkolenia i treningu. Chce także uczestniczyć  w profesjonalizacji procesów szkolenia dzieci i młodzieży Katowic oraz w tych ośrodkach siatkarskich Śląska, które wyrażą zainteresowaniem taką współpracą.

W podpisanym porozumieniu Zarząd UKS„SOKÓŁ`43” zobowiązał ię do udzielenia wszelkiej pomocy przy pracach badawczych prowadzonych przez AZS AWF Katowice na rzecz AWF Katowice w celu poprawy sprawności fizycznej i zdrowia młodzieży. Działania takie są zgodne z wstępnymi założeniami „Strategii rozwoju sportu w Katowicach”. Klub deklaruje również gotowość do przyjmowania na praktyki programowe studentów AWF Katowice ze wszystkich kierunków studiów, w celu zapoznania się przez nich z systemem szkolenia sportowego, edukacji, organizacji i zarządzania klubem sportowym. Umożliwiania pracownikom naukowym AWF Katowice wykonywanie badań naukowych i diagnostycznych swoich zawodniczek.  Porozumienie umożliwiania trenerom i zawodnikom podwyższanie swoich umiejętności i kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach instruktorskich i trenerskich jak również po przez współpracę przy wspólnym organizowaniu imprez sportowych i rekreacyjnych.

Kolejna reforma oświaty sprawiła, że Klub działa w ramach Szkoły Podstawowej nr 44. Klub nadal prowadzi patronat nad klasami o profilu piłki siatkowej działającymi w Szkole. Ponadto kontynuuje współpracę w ramach programu Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Szkolnych Ośrodków Siatkarskich w dziedzinie szkolenia dziewcząt w piłce siatkowej.

Zarząd

TPL_WARP_POSTED_IN tresc-www

 IMG 6189 46
 Krzysztof Nowosielski
Prezes Zarządu UKS SOKÓŁ’43 Katowice

 

Map

TPL_WARP_POSTED_IN tresc-www


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.